Wylewka anhydrytowa to rodzaj podkładu podłogowego wylewany bezpośrednio pod posadzką. Dzięki doskonałym parametrom stanowi ona alternatywę dla tradycyjnych posadzek cementowych i nadaje się pod różnorodne rodzaje wykończenia podłogowego – wykładziny, drewniane parkiety, panele podłogowe czy płytki ceramiczne.
Główną cechą wylewek anhydrytowych są jej właściwości samopoziomujące – wystarczy cienka warstwa jastrychu, by zyskać gładką i równą podłogę. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tu odpowiednie przygotowanie podłoża pod wylewkę – powierzchnia powinna być zawsze sucha, czysta, stabilna, wytrzymała oraz szczelna.
Korzyści wylewek anhydrytowych
-
Czas
Wylewki anhydrytowe wykonuje się łatwo i szybko przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Dużą zaletą jest także krótki czas ich schnięcia, zależny od kilku podstawowych czynników m.in.: grubości wylewki, cyrkulacji powietrza oraz temperatury otoczenia. Po około 48 godzinach od wykonania wylewki pomieszczenie można wietrzyć, bez obaw o pęknięcie podłoża, a po 7 dniach włączyć ogrzewanie podłogowe.
-
Przenikanie ciepła
Wylewki anhydrytowe charakteryzują się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła i nie posiadają pęcherzy powietrza, co sprawia, że są one szczególnie polecane przy ogrzewaniu podłogowym. Szybkie nagrzewanie oraz oddawanie energii pozwala na optymalne zarządzanie ogrzewaniem i tym samym zmniejszenie za nie wysokości rachunków.
-
Wytrzymałość
W zależności od składu jastrychy anhydrytowe mogą osiągać wytrzymałość rzędu 25-40 MPa na ściskanie oraz 5-7 MPa na zginanie. Dzięki temu nie wymagają one żadnego zbrojenia.
Jesteś z województwa łódzkiego i szukasz wykonawcy wylewek Łódź postaw na sprawdzoną firmę, dzięki której cieszył się będziesz wysoką jakością i trwałością swojej posadzki przez naprawdę długie lata.
- Sex club Wien – Ein Ort, an dem Sie viel Freude haben werden - 26 Oktober 2020
- Sznurówki do butów nowej generacji - 8 Oktober 2020
- Sex Wien – Angenehme Momente für Sie - 28 November 2019