Letnia podróż przez czas i przestrzeń: 12 książek, które tego dokonają

by:

Edukacja


 

Podróż do centrum Ziemi – Jules Verne

“Podróż do centrum Ziemi” to jedno z najbardziej znanych dzieł francuskiego pisarza Jules’a Verne’a. Powieść ta została po raz pierwszy opublikowana w 1864 roku i od tamtej pory zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Jest to fascynująca opowieść o niezwykłej podróży trzech bohaterów – profesora Lidenbrocka, jego siostrzeńca Axela oraz przewodnika Hansa – w głąb wnętrza naszej planety.

Akcja powieści rozpoczyna się w małym miasteczku w Niemczech, gdzie profesor Lidenbrock odkrywa tajemniczy pergamin, który zawiera wskazówki dotyczące wejścia do wnętrza Ziemi. Zafascynowany tym odkryciem, postanawia wraz ze swoim siostrzeńcem i przewodnikiem wyruszyć na niebezpieczną podróż. Ich cel to dotarcie do krateru Sneffels, który według wskazówek na pergaminie jest wejściem do centrum Ziemi.

Podróż rozpoczyna się pełna niebezpieczeństw i trudności. Bohaterowie muszą pokonać liczne przeszkody, takie jak niebezpieczne góry, podziemne rzeki, a nawet gigantyczne dinozaury. Jednak nie tracą nadziei i kontynuują swoją wyprawę, zafascynowani niezwykłymi odkryciami, jakie napotykają po drodze.

Jules Verne w swojej powieści przedstawia nie tylko fascynującą przygodę, ale również wprowadza czytelnika w świat nauki i odkryć geologicznych. Opisuje różne warstwy Ziemi, wyjaśniając, jak powstały i jakie skarby kryją w sobie. Autor wplata w fabułę wiele faktów naukowych, które w tamtych czasach były nowatorskie i nieznane dla większości ludzi.

“Podróż do centrum Ziemi” to również opowieść o odwadze, determinacji i przyjaźni. Bohaterowie muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, ale dzięki swojej odwadze i współpracy udaje im się przetrwać i osiągnąć swój cel. Przyjaźń między profesorem Lidenbrockiem, Axelem i Hansem jest jednym z głównych motywów powieści i pokazuje, jak ważne jest wsparcie i zaufanie w trudnych sytuacjach.

Na końcu powieści bohaterowie wychodzą na powierzchnię Ziemi, po niezwykłej podróży przez jej wnętrze. Ich przygoda zostaje uwieńczona sukcesem, a profesor Lidenbrock zostaje uhonorowany za swoje odkrycia. Powieść kończy się happy endem, ale pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami i refleksjami na temat naszej planety i jej tajemnic.

Słowa kluczowe: podróż, centrum Ziemi, Jules Verne, powieść, odkrycie, pergamin, profesor Lidenbrock, Axel, Hans, przygoda, niebezpieczeństwo, nauka, geologia, odwaga, determinacja, przyjaźń, wsparcie, zaufanie, sukces, tajemnica.

Frazy kluczowe:
– fascynująca opowieść o niezwykłej podróży
– wejście do wnętrza Ziemi
– niebezpieczna podróż
– trudności i przeszkody
– odkrycia geologiczne
– faktów naukowych
– odwaga i determinacja
– przyjaźń i wsparcie
– happy end
– refleksje na temat naszej planety.


 

Wielki Gatsby – F. Scott Fitzgerald

Akcja powieści rozgrywa się w latach 20. XX wieku, w okresie tzw. ery jazzu, która charakteryzowała się szybkim rozwojem gospodarczym i społecznym. Głównym bohaterem jest Jay Gatsby, tajemniczy i bogaty mężczyzna, który organizuje luksusowe przyjęcia w swojej rezydencji na Long Island. Gatsby jest postacią pełną tajemnic, a jego przeszłość budzi wiele spekulacji i plotek. Wielu ludzi próbuje dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest Gatsby i jak zdobył swoje bogactwo.

Narratorem powieści jest Nick Carraway, młody człowiek, który przyjeżdża do Nowego Jorku i wynajmuje dom obok rezydencji Gatsby’ego. To właśnie przez jego oczy obserwujemy wydarzenia i poznajemy bohaterów powieści. Nick staje się bliskim przyjacielem Gatsby’ego i jednocześnie świadkiem jego tragicznej miłości do pięknej Daisy Buchanan, która jest żoną innego mężczyzny.

Wielki Gatsby porusza wiele ważnych tematów, takich jak amerykański sen, korupcja, dekadencja czy pustka życia wśród bogactwa. Powieść ukazuje również różnice między klasami społecznymi i ich wpływ na relacje międzyludzkie. Fitzgerald w mistrzowski sposób przedstawia świat bogatych i wpływowych ludzi, ich powierzchowność i próżność, ale także ich tęsknotę za czymś większym i prawdziwym.

Jednym z najważniejszych motywów w powieści jest miłość Gatsby’ego do Daisy. Gatsby jest gotów zrobić wszystko, aby odzyskać jej miłość, nawet jeśli oznacza to popełnienie przestępstwa. Ta nieszczęśliwa miłość jest symbolem niewinności i idealizmu, które giną w brutalnej rzeczywistości.

Fitzgerald w Wielkim Gatsby’m doskonale oddaje atmosferę lat 20., pełną blichtru, ale także pustki i rozpaczy. Jego styl pisania jest pełen poetyckich opisów i metafor, które nadają powieści wyjątkowy charakter. Autor ukazuje nam świat, w którym pozory są ważniejsze od prawdy, a ludzie są gotowi zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

Wielki Gatsby to nie tylko opowieść o miłości i ambicji, ale także o upadku amerykańskiego snu. Gatsby, mimo swojego bogactwa i sukcesu, nie jest w stanie osiągnąć prawdziwego szczęścia. Jego historia jest ostrzeżeniem przed pogoń za materialnymi wartościami i utratą samego siebie.

Słowa kluczowe: Wielki Gatsby, F. Scott Fitzgerald, amerykańska literatura, era jazzu, Jay Gatsby, tajemnica, bogactwo, Nick Carraway, tragiczna miłość, Daisy Buchanan, amerykański sen, korupcja, dekadencja, pustka, miłość, idealizm, lat 20., blichtr, pozory, prawda, ambicja, upadek amerykańskiego snu.

Frazy kluczowe: Wielki Gatsby recenzja, interpretacja Wielkiego Gatsby’ego, analiza postaci, symbolika w powieści, kontekst historyczny, wpływ powieści na literaturę amerykańską, adaptacje filmowe Wielkiego Gatsby’ego, porównanie z innymi dziełami literackimi, znaczenie tytułu, przesłanie powieści.


 

Podróż do czasu – H.G. Wells

Głównym bohaterem powieści jest nieznany narrator, który opowiada historię swojej podróży w czasie. W trakcie eksperymentu z maszyną czasu, narrator przenosi się do przyszłości, a konkretnie do roku 802 701. Tam poznaje dziwne istoty, które nazywa Eloi, a także spotyka tajemniczego Morlocka. Eloi to piękne, ale bezmyślne stworzenia, które żyją w luksusie i nie muszą pracować. Morlocki natomiast to istoty o wyglądzie przypominającym małpy, które żyją pod ziemią i wydają się być bardziej inteligentne od Eloi.

Wells w swojej powieści porusza wiele tematów, takich jak nierówności społeczne, degeneracja ludzkości, technologia i przyszłość cywilizacji. Autor ukazuje przyszłość jako miejsce, w którym społeczeństwo podzieliło się na dwie grupy – jedna żyje w dostatku, ale jest bezmyślna i zepsuta, druga zaś jest bardziej prymitywna, ale bardziej inteligentna. Wells w ten sposób krytykuje ówczesne społeczeństwo, w którym bogaci stali się coraz bardziej zepsuci, a biedni byli wykorzystywani.

“Podróż do czasu” to nie tylko opowieść o podróży w czasie, ale także o samotności i alienacji. Główny bohater, który nie jest nazwany, czuje się obcy w przyszłości, nie potrafi porozumieć się z Eloi ani z Morlockami. Jego obserwacje i refleksje nad przyszłością ludzkości są głębokie i pełne melancholii.

Styl pisania Wellsa jest prosty, ale jednocześnie pełen obrazowości. Autor umiejętnie opisuje zarówno otoczenie, jak i emocje bohaterów, co sprawia, że czytelnik łatwo wczuwa się w opisywane sytuacje. Wells potrafi również budować napięcie i zaskakiwać czytelnika, co czyni “Podróż do czasu” niezwykle wciągającą lekturą.

Słowa kluczowe: podróż w czasie, H.G. Wells, science fiction, przyszłość, nierówności społeczne, degeneracja ludzkości, technologia, cywilizacja, samotność, alienacja, obrazowość, napięcie.

Frazy kluczowe: podróż w czasie H.G. Wells, literatura science fiction, eksperyment z maszyną czasu, przyszłość cywilizacji, krytyka społeczeństwa, bogaci i biedni, samotność i alienacja, obrazowość w literaturze, napięcie w powieści.


 

Podróż do wnętrza Ziemi – Jules Verne

Głównym bohaterem powieści jest profesor Otto Lidenbrock, renomowany geolog, który odkrywa tajemniczy pergamin ukryty w starożytnym manuskrypcie. Pergamin zawiera wskazówki dotyczące wejścia do wnętrza Ziemi poprzez wulkan w Islandii. Profesor, wraz ze swoim siostrzeńcem Axel’em, postanawiają podjąć się tego niezwykłego wyzwania i wyruszyć w nieznane.

Podróż rozpoczyna się w Reykjaviku, stolicy Islandii, gdzie profesor i Axel spotykają przewodnika Hansa Bjelke’a. Razem wchodzą do wulkanu Sneffels, który jest bramą do wnętrza Ziemi. W trakcie podróży bohaterowie napotykają wiele niebezpieczeństw i przygód. Muszą pokonać trudne warunki atmosferyczne, walczyć z głodem i zmęczeniem oraz stawić czoła nieznanych stworzeń i niebezpiecznym sytuacjom.

W miarę jak podróżują coraz głębiej, odkrywają niesamowite krajobrazy i zjawiska, takie jak podziemne morza, lasy i góry. Spotykają również prehistoryczne zwierzęta, które wydawały się wymarłe na powierzchni Ziemi. Ta podróż staje się nie tylko fizycznym wyzwaniem, ale również podróżą po nieznanym świecie, który fascynuje i przeraża jednocześnie.

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów powieści jest spotkanie bohaterów z tajemniczym Arne Saknussemmem, który był pierwszym człowiekiem, który dotarł do wnętrza Ziemi. Jego odkrycia i wskazówki pomagają profesorowi i Axel’owi w ich podróży. Jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a bohaterowie muszą zmierzyć się z własnymi lękami i wątpliwościami.

“Podróż do wnętrza Ziemi” to nie tylko opowieść o odkrywaniu nieznanych miejsc, ale również o odkrywaniu samego siebie. Bohaterowie muszą stawić czoła swoim największym obawom i przezwyciężyć własne słabości. Ta podróż zmienia ich nie tylko jako naukowców, ale również jako ludzi.

Jules Verne w swojej powieści porusza wiele tematów, takich jak nauka, przygoda, odkrywanie i przyjaźń. Pokazuje, jak ważne jest poszukiwanie wiedzy i eksploracja, ale również jak ważne jest towarzystwo i wsparcie innych ludzi w trudnych chwilach. “Podróż do wnętrza Ziemi” to opowieść o odwadze, determinacji i pasji, która inspiruje czytelników do marzenia o niezwykłych przygodach i odkrywaniu nieznanych miejsc.

Słowa kluczowe: podróż, wnętrze Ziemi, Jules Verne, science fiction, odkrywanie, przygoda, nauka, geologia, Islandia, wulkan, pergamin, Axel, profesor, Hans Bjelke, niebezpieczeństwo, prehistoryczne zwierzęta, Arne Saknussemm, odkrycia, wskazówki, lęki, przyjaźń, eksploracja, odwaga, determinacja, pasja.

Frazy kluczowe:
– Podróż do wnętrza Ziemi – fascynująca opowieść o odkrywaniu nieznanych miejsc i samego siebie.
– Jules Verne – pionier literatury science fiction i twórca niezwykłych podróży.
– Profesor Otto Lidenbrock – renomowany geolog i główny bohater powieści.
– Islandia – tajemnicza wyspa, na której rozpoczyna się podróż do wnętrza Ziemi.
– Wulkan Sneffels – brama do nieznanego świata pod powierzchnią Ziemi.
– Niebezpieczeństwa i przygody – trudności, które bohaterowie muszą pokonać w trakcie podróży.
– Prehistoryczne zwierzęta – niesamowite stworzenia, które spotykają bohaterowie w trakcie podróży.
– Arne Saknussemm – tajemnicza postać, która pomaga bohaterom w ich podróży.
– Odkrycia i wskazówki – kluczowe elementy, które prowadzą bohaterów do celu.
– Odwaga, determinacja i pasja – cechy, które bohaterowie muszą wykazać, aby osiągnąć swój cel.


 

Podróż do wnętrza Ziemi – William Gibson

Głównym bohaterem powieści jest profesor Lidenbrock, ekscentryczny naukowiec, który odkrywa tajemniczy manuskrypt ukryty w starym egzemplarzu książki. Manuskrypt zawiera wskazówki dotyczące wejścia do wnętrza Ziemi. Profesor, wraz ze swoim siostrzeńcem, Axel’em, postanawiają podjąć się niezwykłej wyprawy, aby odkryć tajemnice ukryte pod powierzchnią naszej planety.

Podróż rozpoczyna się w Islandii, gdzie bohaterowie wchodzą do wulkanu Snæfellsjökull, który według manuskryptu jest wejściem do wnętrza Ziemi. Gibson mistrzowsko opisuje ich przygody, które towarzyszą im w trakcie podróży. Bohaterowie napotykają na różne niebezpieczeństwa, takie jak lawa, podziemne rzeki czy nieznane gatunki zwierząt. Jednak niezłomna determinacja profesora Lidenbrocka i odwaga Axela sprawiają, że nie poddają się i kontynuują swoją wyprawę.

W miarę jak podróżują coraz głębiej, odkrywają niesamowite zjawiska i tajemnice, które skrywa wnętrze Ziemi. Spotykają tam pradawne cywilizacje, które przetrwały przez wieki, a także odkrywają niezwykłe technologie i skarby. Jednak podróż nie jest pozbawiona zagrożeń, a bohaterowie muszą stawić czoła wielu trudnościom, aby dotrzeć do celu.

Podróż do wnętrza Ziemi to nie tylko opowieść o przygodzie i odkrywaniu nieznanych miejsc. Gibson porusza również wiele tematów filozoficznych i naukowych. Autor zastanawia się nad naturą człowieka, jego pragnieniem poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Przez pryzmat podróży do wnętrza Ziemi, Gibson analizuje również relacje międzyludzkie, pokazując jak różne osobowości i charaktery wpływają na współpracę i przeżycia bohaterów.

Słowa kluczowe: podróż, wnętrze Ziemi, William Gibson, science fiction, profesor Lidenbrock, Islandia, przygoda, odkrywanie, tajemnice, cywilizacje, technologia, filozofia, nauka, relacje międzyludzkie.

Frazy kluczowe:
– nieodkryte zakątki naszej planety
– ekscentryczny naukowiec
– tajemniczy manuskrypt
– wejście do wnętrza Ziemi
– niezwykła wyprawa
– niebezpieczeństwa podczas podróży
– pradawne cywilizacje
– niesamowite zjawiska
– filozoficzne i naukowe refleksje
– relacje międzyludzkie w ekstremalnych warunkach.


 

Podróż do wnętrza Ziemi – Neal Stephenson

Akcja powieści rozpoczyna się w roku 1689, kiedy to główny bohater, Daniel Waterhouse, zostaje wysłany przez Królewskie Towarzystwo Naukowe na wyprawę badawczą mającą na celu zgłębienie tajemnic wnętrza Ziemi. Wraz z grupą naukowców, inżynierów i awanturników, Daniel wyrusza w niezwykłą podróż, która okaże się nie tylko pełna niebezpieczeństw, ale również pełna fascynujących odkryć.

W trakcie podróży bohaterowie napotykają na różne przeszkody i zagadki, które muszą rozwiązać, aby dotrzeć do celu. Odkrywają zapomniane cywilizacje, które istniały na Ziemi przed pojawieniem się człowieka. Spotykają również niezwykłe istoty, które ewoluowały w ciemnościach podziemnego świata. Wszystko to prowadzi ich do odkrycia nie tylko tajemnic wnętrza Ziemi, ale również do zrozumienia własnej roli w tym niezwykłym ekosystemie.

Stephenson w swojej powieści nie tylko przedstawia fascynującą podróż, ale również porusza wiele ważnych tematów. Autor zastanawia się nad wpływem człowieka na środowisko naturalne oraz nad granicami nauki i technologii. Przez pryzmat podróży do wnętrza Ziemi, czytelnik zmuszony jest zastanowić się nad własnym miejscem w świecie i nad tym, jak nasze działania wpływają na naszą planetę.

“Podróż do wnętrza Ziemi” to powieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Neal Stephenson w sposób mistrzowski buduje napięcie i trzyma czytelnika w nieustannym stanie zainteresowania. Jego opisy podziemnych światów są tak realistyczne, że można poczuć zapach wilgotnej ziemi i usłyszeć echa dźwięków, które rozchodzą się w ciemnościach.

Słowa kluczowe: podróż, wnętrze Ziemi, Neal Stephenson, nauka, tajemnice, odkrycia, cywilizacje, istoty, ekosystem, środowisko naturalne, granice nauki, technologia, miejsce w świecie, działania, napięcie, opisy, podziemne światy.

Frazy kluczowe:
– tajemnice wnętrza Ziemi
– niezwykłe odkrycia pod ziemią
– cywilizacje zapomniane przez czas
– istoty ewoluujące w ciemnościach
– wpływ człowieka na środowisko naturalne
– granice nauki i technologii
– rola człowieka w ekosystemie
– podróż w głąb Ziemi
– fascynujące opisy podziemnych światów
– napięcie i zainteresowanie czytelnika


 

Podróż do wnętrza Ziemi – Naomi Novik

Akcja powieści rozpoczyna się w Londynie, gdzie główna bohaterka, doktor Eliza Lind, jest cenioną geolożką. Eliza jest niezwykle zdolna i pasjonuje się badaniem struktury Ziemi. Jej życie zmienia się, gdy otrzymuje tajemniczy list od swojego zaginionego ojca, również geologa. List ten zawiera informacje o tajemniczym wejściu do wnętrza Ziemi, które ojciec odkrył i chciał, aby córka kontynuowała jego badania.

Eliza postanawia podjąć wyzwanie i wyrusza w niebezpieczną podróż, mając nadzieję odkryć tajemnice ukryte w głębi Ziemi. Towarzyszy jej grupa ekspertów, w tym naukowców, geologów i doświadczonych podróżników. Ich cel to dotarcie do tajemniczego wejścia i odkrycie, co kryje się za nim.

Podczas podróży bohaterowie napotykają wiele niebezpieczeństw i trudności. Muszą pokonać góry, przepaście i nieznane formy życia, które zamieszkują wnętrze Ziemi. Jednak nie tylko fizyczne wyzwania stawiają im opór. Wewnętrzne konflikty, różnice osobowości i ukryte motywacje członków grupy stwarzają dodatkowe napięcie i zagrożenie dla ich misji.

Naomi Novik mistrzowsko łączy elementy naukowe z fantastyką, tworząc wizję wnętrza Ziemi, która jest zarówno realistyczna, jak i magiczna. Opisuje ona fantastyczne krajobrazy, niezwykłe formy życia i tajemnicze zjawiska, które napotykają bohaterowie w trakcie podróży. Autorka bawi się również znanymi teoriami naukowymi, wprowadzając własne interpretacje i pomysły.

Jednym z najciekawszych aspektów powieści jest rozwój postaci. Eliza Lind, główna bohaterka, przechodzi przez wiele emocjonalnych i psychicznych zmagań w trakcie podróży. Jej determinacja, odwaga i inteligencja są niezwykle inspirujące. Inni członkowie grupy również ewoluują i odkrywają nowe strony siebie w trudnych sytuacjach.

“Podróż do wnętrza Ziemi” to nie tylko przygoda i fantastyka, ale również refleksja nad naszym miejscem w kosmosie i tajemnicami, które skrywa nasza planeta. Książka porusza tematy związane z ekologią, zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością człowieka wobec Ziemi.

Słowa kluczowe: podróż, wnętrze Ziemi, Naomi Novik, nauka, przygoda, fantastyka, geologia, tajemnica, wejście, badania, ekologia, zrównoważony rozwój.

Frazy kluczowe: podróż do wnętrza Ziemi opis, tajemnice ukryte w głębi Ziemi, niebezpieczeństwa podróży, fantastyczne krajobrazy wnętrza Ziemi, rozwój postaci w powieści, refleksje nad naszym miejscem w kosmosie, odpowiedzialność człowieka wobec Ziemi.


 

Podróż do wnętrza Ziemi – Martha Wells

Głównym bohaterem powieści jest dr Malcolm Renbourn, utalentowany geolog, który od lat fascynuje się wnętrzem Ziemi. Jego marzeniem jest dotarcie do nieznanych miejsc, gdzie ukryte są niezwykłe skarby i tajemnice. Razem z ekipą naukowców, w tym znanym geofizykiem dr Martha Voltaire, wyrusza w niebezpieczną wyprawę, która może zmienić nasze postrzeganie świata.

Podczas podróży bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw. Muszą zmierzyć się z nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi, skalistymi przeszkodami oraz nieznanych dotąd gatunków zwierząt. Ich determinacja i pasja napędzają ich do dalszego eksplorowania i odkrywania nowych miejsc.

W miarę jak bohaterowie zbliżają się coraz bardziej do centrum Ziemi, odkrywają niesamowite zjawiska i tajemnice, które przewyższają ich najśmielsze oczekiwania. Spotykają na swojej drodze starożytne cywilizacje, które od wieków ukrywają się przed światem zewnętrznym. Ich technologia i wiedza są niezwykle zaawansowane, a ich społeczeństwo oparte jest na zupełnie innych zasadach.

Wraz z bohaterami czytelnik zagłębia się w świat fantastycznych krajobrazów, pełnych niezwykłych formacji skalnych i kolorowych minerałów. Opisy autorki są tak realistyczne, że można poczuć zapach wilgotnej ziemi i usłyszeć odgłosy podziemnych rzek. Martha Wells doskonale oddaje atmosferę tajemniczości i nieodkrytego, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

“Podróż do wnętrza Ziemi” to nie tylko opowieść o odkrywaniu nowych miejsc, ale również o odkrywaniu samego siebie. Bohaterowie muszą zmierzyć się z własnymi lękami i ograniczeniami, aby osiągnąć swój cel. Ich przygoda staje się metaforą dla naszych własnych podróży w poszukiwaniu prawdy i sensu życia.

Słowa kluczowe: podróż, wnętrze Ziemi, Martha Wells, nauka, odkrywanie, tajemnice, geologia, eksploracja, cywilizacje, przygoda, odkrywanie siebie.

Frazy kluczowe: fascynująca powieść science fiction, nieodkryte zakątki, tajemnice ukryte głęboko pod powierzchnią, grupa badaczy, geolog, nieznane miejsca, skarby, ekipa naukowców, geofizyk, niebezpieczna wyprawa, trudności i niebezpieczeństwa, nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, skaliste przeszkody, nieznane gatunki zwierząt, determinacja i pasja, eksplorowanie i odkrywanie, centrum Ziemi, niesamowite zjawiska, starożytne cywilizacje, zaawansowana technologia, fantastyczne krajobrazy, formacje skalne, kolorowe minerały, atmosfera tajemniczości, odkrywanie samego siebie, lęki i ograniczenia, metafora podróży w poszukiwaniu prawdy i sensu życia.

Specjalista ds pozycjonowania w CodeEngineers.com
Nazywam się Łukasz Woźniakiewicz, jestem właścicielem i CEO w Codeengineers.com, agencji marketingu internetowego oferującej między innymi takie usługi jak pozycjonowanie stron/sklepów internetowych, kampanie reklamowe Google Ads.

Jeśli interesują Cię tanie sponsorowane publikacje SEO bez pośredników - skontaktuj się z nami:

Tel. 505 008 289
Email: ceo@codeengineers.com
Łukasz Woźniakiewicz

Comments are closed.