PORTALE PARTNERÓW

Misja sprzątanie

by:

DOM

Każdy z nas doskonale wie, jak łatwo jest zrobić bałagan, a jak trudno go posprzątać. Po każdym ogarnięciu mieszkania obiecujesz sobie, że już nigdy do takiej sytuacji nie dopuścisz i będziesz je regularnie porządkować. Przychodzi poniedziałek, a wraz z nim pęd i brak czasu na cokolwiek. Po powrocie z pracy nie masz już siły i chęci, więc zostawiasz wszystko na kolejny dzień, w którym sytuacja się powtarza. Nadchodzi upragniony weekend, a Ty zamiast cieszyć się czasem wolnym, masz na karku całą masę obowiązków związanych z doprowadzeniem mieszkania do względnego stanu. Ta niezbyt przyjemna rutyna dotyczy wielu z nas. Jak sobie z nią szybko poradzić? Poniżej przestawiamy kilka wskazówek, które z pewnością warto wypróbować!

  • Nie zostawiaj wszystkiego na jeden dzień. Jeśli masz taką możliwość, podziel swoje obowiązki na poszczególne dni tygodnia.

  • Zaangażuj do sprzątania wszystkich domowników.

  • Regularnie zmywaj naczynia, wyrzucaj śmieci, podlewaj kwiaty i przeglądaj zawartość lodówki. Te cztery rzeczy pozwolą Ci zaoszczędzić czas, a po typowym odkurzaniu, ścieraniu kurzu, myciu podłóg, zawsze będziesz o krok bliżej celu.

  • Nie zbieraj niepotrzebnych rzeczy. Na bieżąco pozbywaj się m.in. pudełek po otrzymanych przesyłkach.

  • Podziel sprzątanie na pomieszczenia, skupiając się na danym pokoju, szybciej zobaczysz efekty swojej pracy.

  • Stosuj dobre środki czystości. Lustra bez smug są możliwe!

Do sprzątania, jak do wszystkiego, potrzeba dystansu. Porządek sam się nie zrobi, jednak nadmierne dbanie o czystość także nie będzie dobre dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Jeśli natomiast masz problem z mobilizacją, poszukaj dobrej motywacji. Pomyśl o tym, jak miło będzie usiąść w pachnącym pokoju, wśród uporządkowanych rzeczy. Przyjemnie prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *