https://codeengineers.com/pl/offer-software-house/5-1-x-x-x/dedykowany-system-cms-crm-wordpress
Kampania Facebook Mazowieckie - www.codeengineers.com opinie - Prowadzenie facebooka Mazowieckie
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 prezes Investorius minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
e papierosy https://maniolo.pl/e-papierosy/ Zegarki damskie tanie - modny dodatek na każdą kieszeń, zapraszamy!      futrzany szal

Demakijaż pod lupą! Pozbądź się makijażu szybko i właściwie!

by:

URODA

Demakijaż. Jak ważny jest dla naszej cery? Jakie kroki powinnyśmy wykonać tak, aby był on zrobiony prawidłowo? Czego używać, a z czego najlepiej zrezygnować? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek!

Po pierwsze, wybierz kosmetyk, który będzie odpowiedni dla Twojej cery

Na rynku kosmetycznym spotkasz ogrom produktów przeznaczonych do różnego typu cery, to pewne. Nie lada wyzwaniem jest zatem znalezienie tego właściwego. Przede wszystkim – nie wahaj się testować. Chusteczki, czy płyn micelarny? Pianka, a może żel? Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj! Tylko w ten sposób dowiesz się, co działa na Twoją skórę w najlepszy sposób.

Pamiętaj, że źle wykonany demakijaż, lub całkowity jego brak, przyczynić się może do przesuszenia skóry, podrażnień, wyprysków, a nawet zaostrzeń alergii, czy stanów zapalnych w obrębie twarzy. Ponadto zwiększa się możliwość wystąpienia przedwczesnych zmarszczek. Chyba żadna z nas nie chciałaby tego doświadczyć, prawda?

Dlatego przechodząc do rzeczy…

W pierwszej kolejności wykonaj demakijaż oczu oraz ust

Okolice oczu oraz ust są szczególnie narażone na wszelkie podrażnienia, dlatego tutaj wybór kosmetyku to sprawa kluczowa. Demakijaż w tej strefie powinien być delikatny, pozbawiony nadmiernego pocierania skóry. Jak to zrobić? Do oczu na dosłownie kilka sekund przyłóż nasączony produktem płatek kosmetyczny bądź chusteczkę, a następnie ruchem w dół ściągnij makijaż. Dolną powiekę zawsze pocieraj w kierunku kącika wewnętrznego, dzięki czemu unikniesz powstawania tzw. „kurzych łapek”.

Do zamkniętych ust przyłóż wacik nasączony preparatem do demakijażu, odczekaj chwilę i zdejmij pomadkę najpierw z dolnej, a później z górnej wargi. Aby nie rozciągać skóry, pamiętaj, aby delikatnie przytrzymywać kąciki ust.

Jeśli jesteś posiadaczką sztucznych rzęs, albo na co dzień nosisz soczewki, do demakijażu zalecamy wybrać produkt beztłuszczowy.

Krok drugi to oczyszczanie całej twarzy

Tutaj Twoje ruchy powinny być koliste. W przypadku czoła – poprzeczne, natomiast jeśli chodzi o policzki – od dołu, ku górze,  ponieważ dzięki temu zapobiegasz grawitacyjnemu starzeniu się skóry. Pamiętaj, aby twarz masować dokładnie, tak aby dotrzeć do wszystkich jej zakamarków. Nie zapominaj o szyi oraz dekolcie, które także potrzebują codziennego oczyszczenia.

Na koniec przemyj twarz wodą i przejdź do kolejnych etapów wieczornej pielęgnacji.

Każda z nas powinna pamiętać o tym, że dobrze wykonany demakijaż do podstawowy krok w pielęgnacji skóry twarzy. Ten etap nie zajmuje dużo czasu, a może mieć zbawienny wpływ na kondycję cery. Pomijając go, narażamy się na nieprzyjemne skutki oraz fakt, iż kolejne działania nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Jeśli większość z produktów, które już używałaś, nie sprawdziły się tak, jakbyś sobie tego życzyła, może warto zatem zainteresować się tematem kosmetyków organicznych, wolnych od wszelkich parabenów i SLS-ów? Choć dla wielu z nas to z pewnością nowość, za granicą robią one prawdziwą furorę!

Z szeroką bazą wysokiej jakości produktów do pielęgnacji i nie tylko, spotkasz się w sklepie Okologisk–Kosmetikk.no – organisk hudpleie. To może być Twój prawdziwy strzał w 10!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *