skuteczny adwokat

www.kwatery-pracownicze.com.pl

Wykres [grudzień]

Wylewki anhydrytowe – co warto o nich wiedzieć?

by:

DOM

Wylewka anhydrytowa to rodzaj podkładu podłogowego wylewany bezpośrednio pod posadzką. Dzięki doskonałym parametrom stanowi ona alternatywę dla tradycyjnych posadzek cementowych i nadaje się pod różnorodne rodzaje wykończenia podłogowego – wykładziny, drewniane parkiety, panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Główną cechą wylewek anhydrytowych są jej właściwości samopoziomujące – wystarczy cienka warstwa jastrychu, by zyskać gładką i równą podłogę. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tu odpowiednie przygotowanie podłoża pod wylewkę – powierzchnia powinna być zawsze sucha, czysta, stabilna, wytrzymała oraz szczelna.

Korzyści wylewek anhydrytowych

  • Czas

Wylewki anhydrytowe wykonuje się łatwo i szybko przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Dużą zaletą jest także krótki czas ich schnięcia, zależny od kilku podstawowych czynników m.in.: grubości wylewki, cyrkulacji powietrza oraz temperatury otoczenia. Po około 48 godzinach od wykonania wylewki pomieszczenie można wietrzyć, bez obaw o pęknięcie podłoża, a po 7 dniach włączyć ogrzewanie podłogowe.

  • Przenikanie ciepła

Wylewki anhydrytowe charakteryzują się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła i nie posiadają pęcherzy powietrza, co sprawia, że są one szczególnie polecane przy ogrzewaniu podłogowym. Szybkie nagrzewanie oraz oddawanie energii pozwala na optymalne zarządzanie ogrzewaniem i tym samym zmniejszenie za nie wysokości rachunków.

  • Wytrzymałość

W zależności od składu jastrychy anhydrytowe mogą osiągać wytrzymałość rzędu 25-40 MPa na ściskanie oraz 5-7 MPa na zginanie. Dzięki temu nie wymagają one żadnego zbrojenia.

Jesteś z województwa łódzkiego i szukasz wykonawcy wylewek Łódź postaw na sprawdzoną firmę, dzięki której cieszył się będziesz wysoką jakością i trwałością swojej posadzki przez naprawdę długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *