Przedłużamy żywotność systemu uzupełnień włosów – porady

by:

URODA

Nie jest tajemnicą, że po zdecydowaniu się na aplikację pasm uzupełniających naszą fryzurę, zakrywających wszelkie niedoskonałości oraz wizualnie ją wydłużających, warto byłoby odpowiednio o nią zadbać, tak by służyła nam przez kolejne tygodnie lub nawet miesiące bez konieczności regularnego odwiedzania salonu fryzjerskiego lub zakładu medycyny estetycznej. Wiele z zabiegów konserwacyjnych i stylizacyjnych przeprowadzić możemy bowiem w zaciszu własnego domu – wystarczy jedynie, że wykorzystamy w tym celu odpowiednie produkty oraz kierować się będziemy poradami prawdziwych ekspertów.

Jednym z głównych aspektów, o którym pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać jest prawidłowe nawilżanie. Część konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że w przeciwieństwie do włosów naturalnie porastających naszą głowę, te które aplikowane są wraz z systemem uzupełnień nie posiadają dodatkowego źródła nawilżania, co z kolei sprawia, że o wiele szybciej tracą one swą pierwotną sprężystość i naturalny, zdrowy wygląd. Jak temu zaradzić? Z pomocą przyjść mogą odżywki i spraye, dzięki którym utrzymamy pasemka w pożądanym stanie – musimy jedynie dokładnie zapoznać się z ich składem przed dokonaniem zakupu. Systemy włosów niezbyt lubią się z wyrobami zawierającymi alkohol, sylikony, czy substancje z grupy SLS. Ich regularne nakładanie na pukle włosowe i skórę głowy może doprowadzić do uszkodzenia cebulek włosowych, przesuszenia włókien, a niekiedy nawet do rozpuszczenia delikatnych elementów łączących. Z całą pewnością chcemy tego typu problemów uniknąć, nieprawdaż?

Podobnie jak naturalne włosy, tak i elementy doczepiane należy regularnie myć, tak aby usunąć z nich nadmiar zabrudzeń, resztki kosmetyków, czy szkodliwe substancje. Używajmy w tym celu niezbyt silnego strumienia letniej wody – kierujmy go zawsze ku górze systemu, a następnie stopniowo przechodźmy ku jego dołowi. Kiedy już zakończymy ten proces, owińmy włosy ręcznikiem lub pozostawmy włosy do wyschnięcia. Chęć szybszego ich przesuszenia przy pomocy urządzeń generujących duże ilości ciepła może negatywnie odbić się na ich wyglądzie, jak też zauważalnie skrócić ich żywotność. Nie zalecamy też zbyt częstego farbowania naszego uczesania, jako że zawarte w farbach chemikalia zwiększają łamliwość włosów oraz sprawiają, że stają się one dość matowe, co kontrastować może z naturalnym efektem zabiegu przedłużania włosów, który pragnęlibyśmy osiągnąć. Rekomendujemy też co najmniej kilka sesji szczotkowania dziennie – unikniemy w ten sposób niepożądanego kołtunienia czy mechacenia się czupryny!

Comments are closed.