Co wyróżnia oliwę grecką?

by:

DIETA

Oliwa z oliwek to produkt spożywczy szczególnie doceniany w kuchni śródziemnomorskiej, który wykorzystywany jest podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw i przekąsek. Doceniany jest ona za swoje wysokie właściwości zdrowotne i bogate walory smakowe. Czym jeszcze wyróżnia się grecka oliwa? Do czego można ją wykorzystywać i gdzie kupić wysokiej jakości oliwę grecka? Podpowiadamy!

Oliwa grecka – co ją wyróżnia?

Wysoka jakości oliwa grecka uzyskiwana w rejonach Morza Śródziemnego wytwarzana jest w tradycyjnych gajach oliwnych, gdzie owoce pielęgnowane są przy zachowaniu najwyższej staranności. Stanowią one w pełni naturalny produkt spożywczy, który wyróżnia się doskonałym i aromatycznym smakiem. Grecka oliwa z oliwek to także prawdziwe bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omegą-6 oraz witamin i minerałów, które posiadają wysokie właściwości prozdrowotne. Regularne spożywanie wysokiej jakości oliwy z pierwszego tłoczenia niesie za sobą szereg korzyści dla organizmu. Do najważniejszych z nich zalicza się:
* utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu,
* zapobieganie chorobom serca,
* zapewnienie odpowiedniej krzepliwości krwi,
* zmniejszenie ryzyka zachorowania na nowotwór,
* wspomaganie prawidłowego funkcjonowania wątroby i jelit,
* pozbywanie się toksyn z organizmu,
* pomoc w opóźnieniu procesów starzenia się.

Oliwa grecka i jej zastosowanie w kuchni

Grecka oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to wysokiej jakości produkt spożywczy, który ze względu na swój znakomity smak i aromat jest szeroko wykorzystywany w kuchniach na całym świecie. Oliwa grecka doskonale nadaje się do przygotowywania potraw na zimno i stanowi doskonały dodatek do duszonych warzyw, dań z makaronem oraz sosów i dressingów do różnego rodzaju sałatek. Oliwa może być z powodzeniem stosowana do krótkotrwałego smażenia produktów spożywczych. Stanowi ona także doskonały zamiennik masła i świetnie sprawdza się jako dodatek do chleba.

Gdzie kupić wysokiej jakości grecką oliwę z oliwek?

Wybierając wysokiej jakości oliwę grecką należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby sięgać po oliwę pochodzącą z pierwszego tłoczenia o odpowiednim stopni kwasowości. Takie właśnie produkty oferowane są przez sklep internetowy Aleora będący wyłącznym dystrybutorem pochodzącej z Krety oliwy z oliwek K.zacharakis Co Ltd, która posiada kwasowość 0,2 procent i 0,3 procent. Jest to oliwa Extra Virgin wytwarzana z najlepszej odmiany drzew oliwnych, jaka są Koroneiki. Doceniana jest ona za wyjątkowa jakość oraz doskonałe walory smakowe i aromatyczne.

Comments are closed.