jak osiągnąć sukces - codeengineers - Czy zastanawiasz się czasem jak skutecznie odnieść sukces w biznesie? Przede wszystkim trzeba planować i mierzyć siły na zamiary. Bardzo pomocny w tym wszystkim jest marketing internetowy. Zobacz jak te narzędzia sprawdzają się przy prowadzeniu domku letniskowego!
inhibitory korozji www.linkedin.com opinie minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-301
Bądź zawsze o czasie. Sprawdź - tanie zegarki. zegarki tanie http://comnetowy-24.pl/index.php/2020/04/24/zegarki-tanie-nie-przeplacaj-za-markowe-zegarki/ Kochasz zegarki, ale nie chcesz przepłacać? Idealne rozwiązanie dla Ciebie to zegarki tanie, których zakup nie nadszarpnie zbytnio Twojego portfela. Posiadamy w swojej ofercie duży ich wybór. Zapraszamy do nas!      clt-l29

Jak wygląda prelegent? Strój na wystąpieniu publicznym

by:

BIZNESPORADY

Jeżeli czeka Cię wystąpienie publiczne, w Twojej głowie pewnie pojawiło się już sporo pytań w kwestii stroju, który będzie najbardziej odpowiedni na tę okazję. Garnitur czy t-shirt? Elegancko czy casualowo?

W tej publikacji przyjrzymy się temu, co warto założyć na wystąpienie publiczne, jeżeli występujesz w roli prelegenta. Czy strój może pomóc Ci w przeprowadzeniu udanej prezentacji?

Coś pomiędzy, czyli wybieraj optymalnie

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego stroju na wystąpienie publiczne, możemy kierować się dwiema ścieżkami. Jedna z nich mówi o tym, żeby ubrać się lepiej niż słuchacze. Druga bazuje na nieco innej idei i sugeruje, by wyglądać tak jak odbiorcy. Którą z nich warto wybrać? I czy możliwe jest znalezienie złotego środka?

Wiele badań wskazuje na spory wpływ wyglądu (a więc i stroju) na to, jakie pierwsze wrażenie wywołujemy. W przypadku wystąpień publicznych jest to bardzo istotne – jeżeli dobrze wykorzystasz tę przestrzeń, możesz zyskać sympatię odbiorców jeszcze zanim wypowiesz pierwsze zdanie, co może przełożyć się na dużo lepszy kontakt z publicznością i lepszy odbiór.

Jak już wspomnieliśmy, pierwszą ścieżką, którą możesz wybrać – jest włożenie ubrania, w których jasno zaznaczysz swoją pozycję i – w dużym uproszczeniu – będziesz wyglądać lepiej niż przeciętna osoba z publiczności. Jeżeli oni są w koszulkach – załóż koszulę. Jeżeli to oni założyli koszule – wybierz pełny garnitur. Zasady są dość proste. Z kolei idea, która stoi za tym podejściem mówi o tym, by strój odpowiadał pozycji, w jakiej występujesz. To Ty uczysz osoby, które zdecydowały się przyjść na Twoje wystąpienie, a co za tym idzie, warto byłoby zadbać o swoistą przewagę także w tym aspekcie.

Drugie podejście mówi o tym, by ubrać się bardzo podobnie do odbiorców. Powód? To bardzo proste – jeżeli słuchacze zobaczą, że wyglądasz tak jak oni – mogą chętniej dostrzegać inne podobieństwa, co przełoży się na zbudowanie więzi. Będziesz bardziej autentyczny i możesz łatwiej wzbudzić sympatię – jednak podkreślenie pozycji eksperta będzie wymagało dodatkowego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *