http://www.codeengineers.com/facebook/p4__obsluga_facebook_fanpage_piotrkow_trybunalski_prowadzenie_zakladanie_reklamy_lodzkie.html - Reklama facebook Łódzkie - Tania reklama na facebooku w Łódzkie. Zapraszamy na nasza stronę internetową.
Michał Kołtyś http://asbusssines.com/pl/michal-koltys-radzi-jak-stac-sie-czlowiekiem-sukcesu/ minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
https://lulany.pl/zegarek-damski-luksusowe-damskie-zegarki-damskie-magnetic-gwiazdziste-niebo-zegar-moda-diamond-female-kwarcowy-zegarki-na-reke-relogio-feminino/ damskie zegarki Modny zegarek nie musi być drogi, sprawdź! lulany.pl zegarki damskie. Urodziny, imieniny, mikołajki, gwiazdka, a może jeszcze inna okazja? Nie wiesz co podarować kobiecie bliskiej twemu sercu? Mamy coś dla Ciebie - damskie zegarki na każdą okazję. Zapraszamy!      tfv12 prince

Prawidłowa suplementacja w diecie osoby trenującej

by:

EDUKACJA

Każda osoba aktywnie trenująca na siłowni powinna mieć świadomość, że odpowiednio zbilansowana dieta ma fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia pożądanych efektów. Dodatkowo musimy pamiętać, że wzmożony trening zwiększa zapotrzebowanie organizmu na energię i składniki odżywcze, przez co sama dieta może być niewystarczająca i konieczna jest w takiej sytuacji odpowiednia suplementacja.

Suplementacja – dlaczego jest tak istotna?

Aktywny tryb życia i intensywne treningi sprawiają, że wraz z potem tracimy cenne składniki odżywcze i makroelementy. Organizm w takiej sytuacji potrzebuje zwiększonej podaży witamin i minerałów, które nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć w diecie, pod warunkiem, że jest dobrze zbilansowana. Niektóre składniki takie jak keratyna, jest praktycznie niemożliwe aby dostarczyć w wystarczającej ilości stosując tylko odpowiednią dietę. Aby nie dopuścić do problemów ze zdrowiem i spadku wydolności organizmu warto zastosować suplementy, które pokrywają niedobory witamin i składników odżywczych.

Jakie suplementy warto stosować?

Przyjmowanie suplementów oraz ich dawka powinna być uzależniona od celu danej osoby a także programu treningowego. Zanim zastosujemy dany suplement warto skonsultować to z odpowiednią osobą lub samemu zdobyć wiedzę zapisując się na odpowiedni kurs. Najczęstszymi suplementami stosowanymi przez osoby trenujące są odżywki białkowe. Są one źródłem pełnowartościowego białka potrzebnego do budowania tkanki mięśniowej. Oprócz tego że pokrywają niedobory białka zawierają także potrzebne witaminy. Oprócz tego istotna w diecie osoby intensywnie trenującej jest keratyna, która zwiększa energie dzięki czemu można wykonać trening z większą intensywnością.

Comments are closed.