Zagęszczanie włosów – czy jest możliwe u dzieci?

by:

URODA

Wiele mówi się o innowacyjnych metodach zwiększania objętości włosów i wizualnego ich zagęszczania, jednakże przede wszystkim tematyka ta pojawia się w kontekście osób dorosłych obydwojga płci. Jak się jednak okazuje, stosowane obecnie włókna syntetyczne imitujące włosy ludzkie są na tyle bezpieczne i skuteczne, że mogą one być także aplikowane dzieciom, które z różnych powodów musiały pożegnać się z częścią lub też całością swojej fryzury.

Jak wiemy, dziecko oraz osoba dojrzewająca są bardzo czułe na punkcie własnej prezencji i nagłe oraz niekontrolowane przerzedzanie się włosów może wpędzić je w nie lada problemy psychiczne, z depresją, zaburzeniami snu oraz całkowitym brakiem apetytu na czele. Na szczęście jednak wypadające w o wiele większych niż normalne ilościach włosy to jeszcze nie wyrok śmierci, a jedynie sygnał, że ciało zmaga się z jakimś problemem, z którym możemy mu pomóc jeżeli wykorzystamy w tym celu odpowiednie środki.

Jednym z najskuteczniejszych jest właśnie opisywana w pierwszym akapicie terapia bazująca na wizualnym zagęszczaniu włosów, w przypadku której na skórę głowy dziecka aplikowany jest sprej lub proszek zawierający duże ilości niewielkich włókien syntetycznych w kolorze włosów naturalnych, które od razu po nałożeniu tworzą efekt bujnej, zdrowej i lśniącej fryzury. Efekt ten utrzymuje się długo, natomiast sam zabieg można powtarzać dowolną ilość razy, jako że włókna nie podrażniają skóry oraz nie powodują wystąpienia niekomfortowych podrażnień. Jest to wręcz idealna alternatywa dla osób, które nie chcą jeszcze nosić peruki syntetycznej lub naturalnej, jednakże chciałyby także czuć się dobrze we własnym ciele oraz nie czuć wstydu podczas obcowania z innymi ludźmi. Zdaniem ekspertów nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania odnośnie aplikacji substancji zagęszczającej włosy na skórę głowy dziecka, a więc jeżeli chcemy poprawić samopoczucie i ogólny stan psychiczny naszej pociechy, warto udać się do salonu medycyny estetycznej lub zakładu fryzjerskiego, celem poddania osoby małoletniej takiemu zabiegowi.

Comments are closed.